Підприємницька діяльність в житловому районі: бути податковою вигодою для нерухомого майна, що відрізняється від земельної ділянки. 04/09/2017

Підприємницька діяльність в житловому районі: бути податковою вигодою для нерухомого майна, що відрізняється від земельної ділянки. Стаття 47 Конституції України гарантує кожному право на житло. Держава створює умови, при яких кожен громадянин матиме можливість збудувати житло, купити його в нерухомість або орендувати його. У свою чергу, стаття 42 Конституції заявляє, що кожна людина має право на підприємницьку діяльність, не забороненої законом. У практичному застосуванні цих положень основного закону є ситуації, коли фізична особа-підприємця, щоб здійснити своє право на підприємницьку діяльність використовує свій будинок, в якому він проживає. Але чи це використання законним? Свого часу Сспе в листі від 31.07.2007 Г.. N 5620 висловив таку позицію: «громадяни, які користуються житлом у відповідності з його призначенням (проживають в ньому), дотримуються правил користування житловими приміщеннями (не використовуйте житлові приміщення для реалізації господарських Діяльність індустріального характеру), не шкодить навколишньому середовищу, не порушує права і охороняються юридичними інтересами громадян, юридичних осіб і держави,-можуть використовувати житлові приміщення для реалізації підприємницьких та інших Діяльності. "відповідно до П. 45,1 Податковий кодекс України платник податку-фізична особа зобов'язана визначити свою податкову адресу. Податковий адресу платника податку-фізична особа є місцем проживання, на якому враховується як платник податку в Наглядову органі. За словами П. 5 годин 4 статті 9 Закону України "про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і суспільних утворень" в єдиному Державному реєстрі міститься наступна інформація про фізичну особу-підприємцеві, в тому числі Місце (місце проживання або інша адреса, де особа-підприємець в даний час зв'язався). Таким чином, фізична особа-суб'єкт підприємницької діяльності не може визначити його місце виконання, крім місця проживання. Інший наріжний камінь питання полягає в тому, чи є фізична особа-підприємець має право на звільнення податку на нерухоме майно, крім земельної ділянки. Як ви знаєте, p. 266.1.1 Податковий кодекс України вказує на те, що платники податку на нерухомість, відмінні від земельної ділянки, є природними та юридичними особами, у тому числі нерезидентами, які є власниками житлових та/або нежитлових об'єктів нерухомості. За словами П. 266.3.1 До податкової бази України входить загальна площа об'єкту житлової та нежитлової нерухомості, включаючи її частки. У свою чергу p. 266.4.1 NC Україна надає наступні переваги для зазначеного податку. Таким чином, база оподаткування об'єкту/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх акцій, що належать окремим платником податків, зменшується: a) для квартир/квартир, незалежно від їх числа-60 кв. м. Метрів b) для житлових будинків/будинків незалежно від їх кількості-за 120 кв. м. Метрів Так, вважається логічним висновком, що при використанні фізичною особою житлових приміщень у власній підприємницькій діяльності, така фізична особа не позбавляється прав на оплату податку на майно, хоча ця властивість використовується Для генерації доходів. На жаль, роз'яснення з практичного застосування вищезазначеного законодавства або відсутні або мають обмежене застосування, тому правове забезпечення правового захисту підприємства "Фелікса" було надіслано запит до державного фіскального Послуги України з наступними питаннями:

  1. Уточнити, чи має фізична особа підприємець право здійснювати підприємницьку діяльність в житловому будинку (приватному будинку, квартирі), в якому людина живе/зареєстрована?
  2. уточнюйте або позбавлений, права на благо, визначене в реченні 266.4.1 Податковий кодекс України про нерухоме майно, що відрізняється від земельної ділянки, фізичній особі-підприємцеві, використовує власну вітальню, яка проживає у власній підприємницькій діяльності, якщо зазначені економічні Діяльність не в промисловій природі? Реакція основного фіскального органу країни не була щаслива і вкотре підтвердила фіскальну орієнтацію служби. хоча державна Фіскальна служба України і відзначив, що використання власного майна для втілення, зокрема, Підприємницька діяльність є одним з шляхів відчуження майна людини, однак, на думку фіскального, вигоди від податку на нерухоме майно, що відрізняється від земельної ділянки, передбачені в пункті 266,4. 1 п. 266,4 статті 266 кодексу не поширюється на об'єкт/об'єкти житлової нерухомості, що використовуються для їх власника в підприємницькій діяльності.   Відповідь від адвоката ДФС "Фелікс" Інтерерицький а. а.